Primary Advertiser

חשבתם שהאהבה של לירן שטראובר זה כדורגל? תחשבו שוב

ג'ני דנסון, בשיתוף קפה טורקי עלית

27.1.2021 / 10:20

שוער העבר המצליח אמנם מאוד אוהב כדורגל (איך לא?), אבל את השקט הנפשי שלו הוא מוצא במקום אחר לגמרי. לירן שטראובר בשיחה מפתיעה על שאיפות באקסטרים

לירן שטראובר קפה טורקי. עידו שחם
כדורגל בעבר, סקי מים בהווה. שטראובר/עידו שחם

לירן שטראובר אולי מוכר לכם בתור שוער עבר מצליח ופרשן ספורט, שכיכב על המסך שלנו בתוכניות כמו גולסטאר והאח הגדול, אבל מה שכנראה לא ידעתם עליו הוא שיש לו תחביב אקסטרים שעליו הוא לא מוותר עוד מילדות - סקי מים. "התחלתי לעשות סקי מים בגיל מאוד צעיר, עם קרוב משפחה שהייתה לו סירה בכינרת. הפעם הראשונה הייתה בגיל 10 או 12, ומשם פיתחתי את זה במהלך השנים", הוא מספר.

לירן שטראובר סקי מים - קפה טורקי. יח"צ,
יש לו לא מעט המלצות לספורט אקסטרים/יח"צ

בעיקר בשביל השקט

היום לירן הולך לסקי מים בכל הזדמנות אפשרית, עם הילדים או לבד, אבל בעבר התחביב הזה נאלץ להישאר בשוליים. "בכל השנים ששיחקתי כדורגל לא יכולתי לעשות סקי במהלך העונה כדי חלילה לא להיפצע, הייתי מנצל את החופשות והפגרות, בין אם זה באילת, בטבריה או באתר סקי המים בפארק דרום", הוא מספר.

"מה שהכי היה לי כיף זה השקט כשאתה נמצא עם המים לבד - אלה רגעים שהם הפוכים מהכדורגל. בכדורגל זה רעש, אתה צריך למצוא את השקט בתוכך כדי לעבור את המשחקים כמו שצריך ולהתמודד עם מתחים במהלך המשחק, ועל המים הייתי מוצא תרפיה ושקט", הוא מספר, "אלו הרגעים הכיפיים - לפרוק עונה שלמה, לנקות את הראש והגוף משאריות העונה הקודמת ולהכין את עצמי לעונה חדשה".

למרות המקום השונה שתופסים הכדורגל וסקי המים בחייו, הטקסים הקטנים שלו לפני האימונים לא משתנים, לא משנה אם הוא עומד לעלות על דשא או על גלשן. לירן לא שינה את שגרת המתיחות שלו במשך שנים ארוכות, וגם לא את ההרגל לשתות קפה טורקי לפני אימון. "אני אוהב לשתות טורקי, לתת בוסט, במיוחד לפני ספורט - רגיל או אקסטרים", הוא מספר.

לירן שטראובר קפה טורקי. עידו שחם
האימונים השתנו, הטקסים נשארו - קפה טורקי לפני שמתחילים/עידו שחם

כל ספורט לא תחרותי טוב לנשמה

לסקי מים, כאמור, לירן הגיע די במקרה, והתאהב. אבל את אותם יתרונות אפשר למצוא גם בענפים אחרים. "בסקי מים אתה מרוכז בעצמך. זה כמו לרוץ אני חושב, כל ספורט יחידני שלא מלווה בלחץ פסיכולוגי או תחרותיות הוא זמן טוב לנשמה למחשבות, להצבת מטרות, זמן לחשוב על הכל", הוא אומר.

ואם קיבלתם השראה וגם אתם חושבים על סוגי ספורט אתגרי - קבלו כמה רעיונות נוספים, חלקם נמצאים גם ברשימת ה-TO DO של לירן:

טיפוס: ברחבי הארץ ניתן למצוא מגוון פארקים ואתרים שמאפשרים טיפוס על קירות בצורה מבוקרת, במגוון רמות של קושי. כל מה שצריך הוא למצוא את הפרק הקרוב אליכם ולהתחיל לטפס. לירן מגלה שזהו גם הספורט הבא שאותו הוא חושב לנסות. "זה מאוד מעניין וגם סוג של תרפיה נפשית עם עצמך", הוא אומר, "זה כמו החיים האמיתיים וכמו הכדורגל - להציב לעצמך מטרות ולהגיע אליהן. אתה מציב לעצמך צוק בגובה מסוים, עובר אותו, ואז מציב צוק גבוה יותר. זו מהות החיים לדעתי - תמיד לחפש צוק גבוה יותר".

סנפלינג וגלישת מצוקים: ישנן מגוון חברות שמאפשרות טיולי סנפלינג ברחבי הארץ, ביחידים או בקבוצות. מדובר בטכניקה שהתפתחה כפעילות משנה לאלו שטיפסו על מצוקים, והשתמשו בה כדי לרדת, אבל היום הסנפלינג עומד בזכות עצמו וניתן להתנסות בספורט המאתגר על מצוקים, מפלים ואפילו במערות במגוון אתרים ברחבי הארץ, רובם בצפון ובמדבר יהודה.

קייטסרפינג: בתקופת הסגר כולנו חיפשנו לעשות ספורט ימי, והקייטסרפינג הוא ללא אחד מאותם ענפים שמושכים את העיניים כשאנחנו נמצאים על החוף. מדובר בגלישה באמצעות עפיפון מיוחד שמניע את הגולש על פני המים על גבי גלשן. היום ניתן לעסוק בספורט באופן עצמאי או בקורסים המועברים בחופים ברחבי הארץ.

לירן שטראובר קפה טורקי. עידו שחם
לא שוכח גם את הימים היפים בין הקורות/עידו שחם

חייבים לשבור את השגרה לפעמים

מבחינת לירן, ספורט הוא הדרך לשמור על אורח חיים שפוי. "אני ממליץ על ספורט נקודה, וספורט יחידני אקסטרימי לוקח אותך למקומות אחרים, אתה כל הזמן בוחן את הגבולות שלך ברמת האקסטרים - בכל ספורט שלא יהיה. ולמה דווקא אקסטרים? אם תשאלו את לירן מדובר ברגעים הכי טובים שלו. "החיים הם שגרה אחת גדולה, אני חושב שאם יש רגעים שבהם אתה יכול לשבור בהם את השגרה זה בספורט אקסטרים". ומה החלום הגדול הבא מבחינתו? "הייתי רוצה לקפוץ - צניחה חופשת. אבל אני מפחד פחד מוות", הוא צוחק.

לירן שטראובר סקי מים - קפה טורקי. יח"צ,
נהנה מכל רגע. שטראובר בסקי מים/יח"צ
ג'ני דנסון, בשיתוף קפה טורקי עלית
2
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully