Primary Advertiser

שוקולד ופנים באמבטיית קרח: איך רונה לי שמעון מוצאת כל כך הרבה אנרגיה?

בשיתוף קפה טורקי עלית

עודכן לאחרונה: 27.10.2021 / 12:56

בין הקריירה המשגשגת, סצנות האקשן ב"פאודה", המיזמים שהיא מעורבת בהם ושגרת האימונים שלה, רונה לי שמעון פשוט לא עוצרת לרגע. הנה ארבעת הטריקים שעוזרים לה להעביר את היום ערנית, מתוקתקת ומצליחה

רונה לי שמעון - פסטיגל. יח"צ,
מאיפה כל האנרגיות? רונה לי שמעון בחזרות לפסטיגל/יח"צ

בין אם היא מופיעה על במה בהצגה, רצה על המסך בסצנות אקשן מרהיבות ב"פאודה" או רוקדת בלט, נראה שלרונה לי שמעון יש מצבור אנרגיות שאין לאחרים. לאחרונה היא אפילו עושה יותר מבדרך כלל, כאשר לצד קריירת המשחק, השירה וההנחייה, היא שותפה במיזמים עסקיים מעולם התוכן שלה - עם אתר אופנה ולייף סטייל ובנוסף לכל, זו השנה הראשונה בה היא משתתפת בפסטיגל - ללא ספק אחת ההופעות הגדולות, המושקעות והאינטנסיביות ביותר בישראל.

ועדיין, איכשהו רונה לי תמיד נראית כאילו הכל אצלה מדויק ועובד בצורה נטולת מאמץ.

היא מספרת שהחזרות לפסטיגל אינטנסיביות במיוחד, ומשלבות שירה, משחק וריקוד כמעט כל יום, ועדיין היא בעיקר נהנית מהדרך ולא מפחדת מעבודה קשה. "זה הקטע בחיים האלו", היא אומרת על הלו"ז החדש והצפוף. "אתה משחרר פרויקט שאתה עובד עליו המון זמן בתקופת החזרות ואז נכנסים לרוטינה של הופעות. זו פעם ראשונה שאני עושה את הפסטיגל ושמעתי שזה מאוד מאוד קשוח אבל אני מחכה לזה בכיליון עיניים. כולם מאוד חדורי מטרה, בעיקר אחרי הקורונה, בה לא פגשנו במה ולא פגשנו קהל כבר שנתיים. כולנו מאוד מתרגשים".

אז איך היא עושה את זה? פנינו אליה כדי לנסות לברר ולהבין איך בעזרת קפה טורקי וכמה טריקים מעניינים היא מקבלת את כל האנרגיות שהיא זקוקה להן, כדי להיראות רעננה ומתוקתקת ועל הדרך, ליהנות מהדרך.

רונה לי שמעון - פסטיגל. יח"צ,
ההתרגשות בשיאה לקראת המפגש עם הקהל/יח"צ

שגרת בוקר רגועה: "זה מאוד משתנה אצלי", היא מספרת על שגרת הבוקר שלה. "אני בדרך כלל אוהבת שיש לי בין שעה וחצי לשעתיים לפני שאני צריכה להיות במקום מסוים. אני צריכה את הזמן שלי בבוקר. אני לא אוהבת לקום, להתארגן ולצאת".

באותן שעות היא בעיקר נותנת לעצמה להתעורר ברוגע. את הבוקר היא פותחת עם כוס מים עם לימון וכרבע שעה אחר כך, כוס טורקי כדי להעיר את הגוף ולתת לו בוסט של אנרגיה ופוקוס. אחרי שהיא מתעוררת, היא עוברת לטיפוח. "יש לי רוטינת בוקר עם הקרמים שלי", היא מספרת. "אני גם עושה טיפול קריסטלים לעור. אני שומרת אותם במקרר ומורחת איתם את הקרמים. ממש כמו מסאז' למיצוק העור".

"החזרות לפסטיגל ממש טורפות את כל הלו"ז מחדש, כי אני בחזרות מוקדם בבוקר או עד מאוחר בלילה." היא אומרת. "כשנכנס פרויקט מסוג כזה, שדורש ממש הרבה שעות מהיום אז הכל מסתנכרן לפי זה. אבל עדיין, זה מאוד כיף".

משהו מתוק ואמבטיות קרח לפנים: הימים של רונה לי מלאים, ולפעמים גם לה יש ירידת אנרגיות במהלכם. בימים כאלו, כשהיא חייבת להתעורר לקראת פגישה או אודישן, היא שותה כוס טורקי כדי לקבל אנרגיה מיידית ולהיכנס לקצב הנכון של היום, ועושה אחד משני דברים: הראשון פשוט - משהו קטן ומתוק לצד הטורקי, שמביא לה את הבוסט הנוסף שהיא צריכה. "אם יש לי ירידת אנרגיה באמצע היום אני אוכל משהו מתוק - פרי או שוקולד". בימים בהם היא ממש חייבת להעיר את הגוף, האופציה השנייה והמפתיעה יותר נכנסת לפעולה: "אני טובלת את הפנים בקערה עם המון קרח ומים קפואים. זה מעורר אותי, כמו שוק של קור שמעיר את הגוף".

רונה לי שמעון - פסטיגל. יח"צ,
שגרת בוקר, משהו מתוק וכשצריך - אמבטיית קרח לפנים/יח"צ

תנועה: "הטיפ הכי בוגר שאני יכולה לתת הוא פשוט להקשיב לעצמנו. אני ממש דואגת להיות בתנועה, בין אם זה במכון כושר, שיעור בלט, יוגה או שחייה. אני לא מתאמנת כל יום, אבל כן לפחות ארבע פעמים בשבוע".

מצד שני, בשנים האחרונות היא מפתחת יותר ויותר את הקשר בין הגוף לנפש ומשתדלת להקשיב לעצמה ולא ללכת נגד האינטואיציות והתחושות. "אני מאוד מנסה להקשיב למה שקורה איתי ועם הגוף שלי. למשל, אם אין לי כוח, אני אעשה רק שיעור בלט ואם אני הולכת למכון, אז אעשה הליכה ולא ארוץ או ארים משקולות".

לפרגן לעצמנו במנוחה: "כשאני טובה לעצמי ומקשיבה לעצמי - אז גם כשאין לי אנרגיות, אני מקבלת אותן מעצם ההקשבה", היא אומרת. זו גם הסיבה שהיא לעולם לא תרגיש רע עם עצמה, אם היא מרגישה שהיא צריכה הפסקה ורגע של נחת עם כוס קפה טורקי שתתן שוב אנרגיות, בעיקר בימים בהם יש לה הצגה בערב. המנוחות שהיא לוקחת מגיעות ללא רגשות אשם: "אני מאוד אוהבת שנ"צים", היא מגלה. "יש תקופות שאני ממש זקוקה לזה ומעניקה את זה לעצמי באהבה".

בשיתוף קפה טורקי עלית
3
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully